http://pursaklarvet.com
Pursaklar Veteriner Kliniği

GENEL HİZMETLERİMİZ

DAHİLİYE

Halk arasında iç hastalıkları olarak isimlendirilen dahiliye, geniş kapsamlı bir bilim dalı olması nedeniyle sağlık sorunu yaşayanlar için bir kılavuz görevi üstlenmektedir.

Hayvanların sindirim sistemi, böbrek, kalp, akciğer, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, romatizmal, hormonal ve allerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

Dahiliye çok geniş bir bilim dalıdır. Hastalıkların tanısı noktasında veteriner hekimlerini en fazla zorlayan bilim dallarından birisidir. Bununla birlikte rutinde kliniklerde ağırladığımız hastalarımızın çok büyük bir kesimi dahiliye hastasıdır. Peki kedi ve köpeklerimizde dahiliye ana bilim dalı olarak hangi sorunlarla karşılaşabiliriz?

Gastroenteroloji başlığı adı altında kanlı kokulu ishal, kabızlık, hazımsızlık kusma regurgitasyon gastrit tabloları ile karşılaşırız.

Hematoloji alanında ise anemiler lösemi lenfoma ve hemoglobin problemleriyle karşılaşırız.

Nefroloji alanında Akut ve Kronik böbrek yetmezlikleri, böbrek taşları, sistitis, pyelonefrit tabloları en sık karşılaştığımız problemlerdir.

Solunum sistemi hastalıkları alanında bronşit ve alerjik reaksiyonları sayarken, Endokrinoloji bilim dalında da obezite şeker hastalığı hormonal hastalıkları sayabiliriz.

Ayrıca dolaşım sistemi hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, genital sistem hastalıkları ve neredeyse tüm enfeksiyonlar da dahiliyenin konusu olmuştur.

Pursaklar Veteriner Kliniği olarak şuan en aktif olduğumuz bilim dalı da dahiliyedir. Kliniğimiz dahiliye hastalarını özel bir ilgi ve önemle karşıladığı için alınan tedavi sonuçları gayet iyi olmaktadır. Hem müşterilerle olan ailevi birlikteliğimiz kuvvetlenmekte hem de minik dostlarımız bizim vesilemizle şifa bulmaktadır. Gün geçtikçe iyiye ve doğruya ulaşmaya çalışan kliniğimiz tüm hizmet ve yeniliklerine hız kesmeden devam etmektedir.